צרו קשר
חייגו עכשיו
03-6979400
פנו אלינו בדוא”ל:
info@expert-fs.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

השקעות אלטרנטיביות בארץ ובעולם


בסביבת הריבית האפסית השוררת כיום בארץ ובעולם ומרווחי ריבית נמוכים בשוק האג"ח בעולם, למשקיע הפרטי קיים היצע מצומצם של השקעות איכותיות המקנות לו אפשרות להניב תשואה הולמת לכסף שלו. הבנקים מציעים ריבית נמוכה, בתי השקעות דורשים הון עצמי גבוה והשקעה בשוק ההון ללא התמחות טומנת בחובה סיכון.

אנו באקספרט פתרונות כלכליים זיהינו את הצורך ההולך וגובר של אפיקי השקעה נוספים והקמנו את חברת סייקל השקעות אלטרנטיביות.

Cycle השקעות אלטרנטיביות מקבוצת הפיננסים המובילות והמקצועיות מאגדת מגוון אפשרויות השקעה מחוץ לשוק ההון, בוחנת יזמים, קרנות וחברות מתמחות בארץ ובחו"ל לשיתופי פעולה אופציונליים. מאפשרת  לבצע השקעות מגוונות ובעלות פיזור רחב אשר יכולות להניב למשקיע תשואה מרשימה ופונה לקהל משקיעים רחב.

 Cycle השקעות אלטרנטיביות בוחנת כל השקעה באמצעות מודל המשקלל את האינדיקטורים הכלכליים לצד הסיכונים תוך ליווי של מיטב האנליסטים, עורכי הדין ורואי החשבון המתמחים בענף, וחשוב מכך נשארת מעורבת בניהול הפרויקטים ויישום התכנית העסקית לאורך כל הדרך.

השקעות אלטרנטיביותלמי כדאי לשקול השקעות אלטרנטיביות?

  • בעלי הכנסה עודפת שהגיעו לתקרות ההפקדה והחיסכון באפיקים הפנסיוניים
  • בעלי הון כתוצאה מירושה או מכירת נכסים
  • פנסיונרים שברשותם נכנסים פיננסיים נזילים
  • בעלי תיק השקעות המחפשים לגוון את התיק
  • בעלי נכסים פיננסיים נזילים שמחפשים רווחיות גבוהה יותר

השקעות אלטרנטיביות הן למעשה השקעות שאינן חלק מאפיקי ההשקעה המסורתיים, קרי השקעה בשוק ההון והאג"ח. כך, קיימים מספר אפיקים של השקעות אלטרנטיביות, שהבולטים שביניהם הם השקעות במטבעות (כמו גם מטבעות אלקטרוניים, תחום השקעה שהפך טרנדי לאחרונה), בסחורות ומתכות (למשל השקעה יהלומים, זהב וכדומה), השקעה בנדל"ן, קרנות הון סיכון וקרנות גידור וכו'.

השקעות אלטרנטיביות משפרות את הסיכוי להרוויח תוך צמצום הסיכון. אחד מעקרונות ההשקעה בעידן המודרני הוא פיזור השקעות, שהופך את תיק ההשקעות לחסין יותר מפני משברים. על ידי השקעה באפיקים שונים, המשקיע מבטיח שגם אם הוא ינחל הפסדים גדולים באפיק אחד (בעקבות משבר), האפיקים האחרים יאזנו את ההפסדים. כך, הסיכוי להפסד יורד והתשואה לא נפגעת ואף עולה.

אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים אטרקטיביים במיוחד לאור הריביות הנמוכות ומחירי מניות גבוהים במשק כעת. כיום, הריביות על ההשקעות המסורתיות נמוכות מאוד ומקשות מאוד על המשקיעים לצבור רווח משמעותי על השקעות אלו. הריבית הנמוכה במשק (הריבית בישראל נעה סביב 1% ומטה כבר מספר שנים, ולא נראה שזה ישתנה בקרוב) הביאה משקיעים רבים להפנות את ההשקעות שלהם אל שוק ההון והמניות. הגידול בביקוש בשוק ההון העלה את המחירים של המניות, וכיום אנליסטים רבים טוענים שהמחירים של רוב המניות אינם ריאליים וגבוהים מדיי, מה שיוצר צפי לירידה במחירי המניות בזמן הקרוב.

סוגים של השקעות אלטרנטיביות

  1. קרנות ריט – קרנות המשקיעות בנדל"ן מניב. קרנות אלו משקיעות בבנייני מגורים ומשרדים, קניונים, מלונות, מבני תעשייה ועוד. קרנות אלו מספקות הכנסה קבועה ובטוחה למדיי, ונחשבות כהשקעה איכותית ברמת סיכון נמוכה יחסית.
  2. קרנות גידור – קרנות גידור הן קרנות הממקסמות את הרווח על ידי שימוש בכלים פיננסיים מורכבים כמו מכירה בחסר (שורט), מינופים ועוד. קרנות אלו בעלות סיכון גבוה יחסית, אך הן אמורות להניב רווחים גבוהים.
  3. קרנות הון סיכון - אלו קרנות השקעה פרטיות המבוססות על ידע של האדם או האנשים המנהלים אותה. אנשים אלו משתמשים למעשה בכסף של המשקיעים על מנת להשקיע בחוכמה בהתבסס על הידע והניסיון הרב שלהם. דוגמא בולטת לקרן זו היא הקרן של וורן באפט, המשקיע האמריקאי המפורסם.
  4. סחורות - השקעה במתכות יקרות וסחורות אחרות כמו יהלומים, זהב, וכדומה יכולה להניב תשואה נאה ביותר.
  5. הלוואה פרטיות – הלוואות מייצרות תשואה עבור אלו הנותנים אותם. כיום ניתן להעניק הלוואה בעזרת פלטפורמות דיגיטליות שונות או על ידי איגוח של הלוואות פרטיות או מסחריות.
תתקשר, ניפגש, תרוויח! לפרטים ותיאום פגישה