צרו קשר
חייגו עכשיו
03-6979400
פנו אלינו בדוא”ל:
info@expert-fs.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה


מהו תיקון 190 ולמי הוא מתאים?

קצבת הזקנה היא אחד העוגנים המרכזיים שיכלכלו אתכם לאחר הפרישה לפנסיה, לכן החיסכון הפנסיוני הוא בעל חשיבות מכרעת עבור כל אזרח במדינה. גם במשרד האוצר מכירים בעובדה הזו ולכן בשנת 2012 אושר תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, שמטרתו העיקרית הייתה להחזיר את אטרקטיביות החיסכון באמצעות קופות הגמל ולעודד את האזרחים ואת הגמלאים בפרט להפקיד את הכספים שחסכו לאורך השנים לקופת גמל וליהנות מהאפשרות למשוך* את החיסכון בכל עת.

למעשה, זו ההטבה הפיננסית המשמעותית ביותר עבור אוכלוסיית הגמלאים ועבור האוכלוסייה הצפויה לצאת לגמלאות בשנים הקרובות ולכן חשוב שכל אחד מאתנו יכיר את ההטבות הנובעות מהתיקון.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מגדיל את מגוון הפטורים מתשלום מס על קצבת הזקנה. במסגרת התיקון, נוכל לבצע הפקדה חד פעמית או הפקדה שוטפת לקופת הגמל, ולמשוך את הכספים כקצבה או במשיכה חד פעמית וליהנות מהטבות מס בעת משיכת הכספים.

בעידן כיום בו האינפלציה נמוכה, הטבות מיסוי אלו יחד עם האפשרות למשיכת הכספים כסכום חד פעמי, הופכות את ההשקעה בקופת גמל, לאטרקטיבית מאוד עבור חוסכים רבים ובמיוחד עבור הוותיקים מביננו.

תיקון 190 - אקספרטאז איך זה עובד?

מבצעים הפקדה חד-פעמית או מספר הפקדות לקופת גמל בכל סכום כספי כרצונכם.

הכספים ינוהלו בקופת הגמל כאשר ניתנת אפשרות למעבר בין מסלולי השקעה ללא הגבלה וללא אירוע מס.

תוכלו למשוך את הסכום שהצטבר בקופה (מעל גיל 60) בצורת קצבה או במשיכת סכום חד פעמי כאשר תשלום המס על הרווחים מופחת בגובה 15% בלבד על הרווח הנומינלי.

34,848 ש"ח (נכון לשנת המס 2019) מסך ההפקדה מוגדר כפנסיוני וממוסה באופן שונה. ניתן להותיר סכום זה למוטבים הפטור ממס רווחי הון 

היתרונות של השקעה בקופת גמל בתיקון 190?

משיכת הכספים בכל עת (מעל גיל 60) בצורה קצבתית ללא תשלום מס או במשיכה חד פעמית עם תשלום מס מופחת.

מיסוי מופחת - מס של 15% על הרווחים הנומינליים (במקום 25% על הרווחים הריאליים כפי שנהוג במכשירי השקעה אחרים). הטבה אדירה בסביבת אינפלציה נמוכה.

דמי ניהול - נמוכים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים.

ניידות - מגוון מסלולי השקעה הניתנים לשינוי בכל עת ללא אירוע מס.

פיזור השקעות רחב המעניק יציבות – פיזור השקעות בארץ ובחו"ל, אפשרות להשקיע בני"ע סחירים ובנכסים לא שכירים כגון נדל"ן מניב ותשתיות, תחומים שלא ניתן להיחשף אליהם דרך האפיקים המסורתיים.

מינוי מוטבים – קופת הגמל מאפשרת לך למנות מוטבים אשר יהיו הזכאים הבלעדיים לכספים, הכספים יעברו למוטבים במקרה חו"ח של פטירה ללא צורך בהצגת צו ירושה / צוואה

מינוף – ניתן לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים יחסית, (עד 28% מהצבירה מתוך כספי הקופה) כנגד קופת הגמל, תוך אפשרות להשקעתה חזרה בקופת הגמל או לכל צורך אחר.

 

לתכנון העתיד שלך- לחץ כאן 

תתקשר, ניפגש, תרוויח! לפרטים ותיאום פגישה